lodowki24h.pl

Blog tematyczny o technologiach.

Komputer

Jakie są najpopularniejsze polskie gry komputerowe?

Jakie są najpopularniejsze polskie gry komputerowe?

W ostatnim czasie Polska święci triumfy w branży gier komputerowych. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze rodzime produkcje, które zdobyły uznanie wśród graczy na całym świecie.

Jakie polskie firmy produkują gry wideo?

W Polsce jest bardzo wiele firm, które produkują gry komputerowe, konsolowe i gry na urządzenia mobilne. Pamiętać należy o tym, że w naszym kraju jest wielu producentów, którzy produkują nie tylko tytuły AAA, ale również średnie gry i tzw. indyki. Najpopularniejsi polscy producenci gier komputerowych to: CD Projekt RED, Techland, The Chronicles of Myrtana Team, People Can Fly oraz The Farm 51.

Najlepsze gry wideo które powinien poznać każdy gracz

Najpopularniejszą polską grą jest oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon, który wydany został w 2015 roku przez firmę CD Projekt RED. Gra dostępna jest nie tylko na komputery, ale również na konsole PS4/PS5, Switch i XONE/XSX. Dużym zainteresowaniem cieszy się również gra Dying Light, która wydana została także w 2015 roku przez firmę Techland. Godna uwagi jest także fantastyczna seria Call of Juarez, która obok Red Dead Redemption jest najlepszym tytułem osadzonym w klimatach dzikiego zachodu. Jeżeli chodzi o najnowsze tytuły, to warto wspomnieć o grze Cyberpunk 2077, która rozwijana jest do dnia dzisiejszego.

Polskie gry komputerowe na telefony

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się darmowe i płatne gry na telefony mobilne. Jednym z najpopularniejszych tytułów jest zręcznościówka Sky Force 2014, w której sterujemy niewielkim statkiem i eliminujemy nadlatujących wrogów. Grę wyprodukowała firma Infinite Dreams z Gliwic. Dużym zainteresowaniem wśród właścicieli komórek cieszy się również Timberman firmy Digital Melody z Grodziska Mazowieckiego. Każdy miłośnik gier komórkowych powinien sprawdzić także takie tytuły jak Godfire: Rise of Prometheus, Iesabel, Neuroshima Hex, Star Horizon oraz Anomaly 2.

Jakie są pierwsze polskie gry komputerowe?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsza polska gra komputerowa skończyła już 35 lat. Mowa tutaj oczywiście o grze Puszka Pandory, która w dzisiejszych czasach jest łakomym kąskiem dla kolekcjonerów gier retro. Pierwsza polska gra stworzona została przez Marcina Borkowskiego w 1986 roku. Niecały rok później na rynku gier wideo pojawił się fantastyczny tytuł Vegas Gambler. Jeżeli chodzi o polskie klasyki to należy wyróżnić grę Tajemnica Statuetki z 1993 roku, Franko z 1994 roku i Teenagent z tego samego roku. Jeżeli chodzi o pierwszą polską strategię to najprawdopodobniej była nią gra Polanie z 1996 roku. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że polskie firmy produkowały nie tylko gry wideo, ale również konsole. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o konsoli Ameprod TVG-10, która w obecnym roku kończy 45 lat. Ameprod TVG-10 jest to tak naprawdę klon popularnego Ponga, który powstał we wrocławskiej firmie Elwro. Konsola posiadała kontrolery i zasilacz, a podłączało się ją oczywiście bezpośrednio do telewizora.

Udostępnij