lodowki24h.pl

Blog tematyczny o technologiach.

RTV i AGD

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza do domu?

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza do domu?

Niestety z roku na rok jest coraz niższa jakość powietrza, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej rozejrzeć się za porządnym oczyszczaczem powietrza do domu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt.

Niezawodny system filtracji

Producenci oferują wysokiej jakości oczyszczacze powietrza do domu, które wyposażone są w wielowarstwowe filtry. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie tego typu sprzętem należy zapoznać się w pierwszej kolejności. Godny polecenia jest oczyszczacz powietrza do domu, który wyposażony jest w filtry HEPA. Wiele urządzeń posiada także specjalne filtry wstępne i filtry węglowe, dzięki którym można pozbyć się także nieprzyjemnego zapachu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie filtry wstępne usuwają największe drobinki, dzięki czemu znacząco wydłuża się żywotność filtrów HEPA.

Jakie funkcje dodatkowe posiada dobry oczyszczacz powietrza?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też sięgają po coraz bardziej zaawansowane technologie, które znacząco zwiększają funkcjonalność sprzętu. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się oczyszczacze powietrza, które można sterować pilotem albo telefonem komórkowym (po ściągnięciu specjalnej aplikacji). Bardzo ciekawą funkcją jest oscylacja, dzięki której można zwiększyć obszar wydmuchiwania oczyszczonego powietrza. Przydać może się również tryb nocny, dzięki któremu nie będzie problemu z zasypianiem. Nowoczesne oczyszczacze powietrza posiadają tryb automatyczny. Specjalne czujniki analizują skład powietrza i automatycznie dobierają optymalne parametry pracy.

Ile kosztuje dobry oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza cena zależy głównie od klasy producenta oraz od wydajności sprzętu. Jak łatwo się domyślić oczyszczacz należy dopasować do pokoju w którym będzie pracować, a dokładniej mówiąc do jego powierzchni. Warto wspomnieć także o tym, że cena oczyszczacza powietrza to tak naprawdę niewielki ułamek kosztów eksploatacyjnych. Najwięcej zapłacimy za zestaw filtrów, które trzeba systematycznie wymieniać. Przy wyborze nowych filtrów warto zwrócić uwagę więc na czas ich eksploatacji. Bardzo często jest tak, że najtańsze filtry trzeba często wymieniać, dlatego też z ekonomicznego punktu widzenia lepszym wyborem są droższe modele, które dłużej pracują.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza warto także sprawdzić recenzje użytkowników. W Internecie można znaleźć bardzo wiele serwisów, które zawierają oczyszczacz powietrza opinie. W dużej mierze to właśnie dzięki minirecenzjom użytkowników będzie można dowiedzieć się który sprzęt jest warty uwagi, a które urządzenia należy omijać szerokim łukiem. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze oczyszczacze powietrza do domu od renomowanych producentów. Na oryginalny sprzęt bardzo często udzielana jest nawet 4 letnia gwarancja, która obok pozytywnych referencji jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania i niezawodności.

Udostępnij